Hakkımızda

Tarihçe

1996 yılı Mart ayı başında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Gökbil Nakliyat Depolama Lojistik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. , dökme sıvı kimyasal ve gıda ürünlerinin taşınması ve depolanması alanında hizmet vermektedir. Kuruluşundan sonraki yıllarda şirketimiz sektörün önde gelen yerli ve yabancı firmalarının uzun dönem ve kontratlı taşıyıcısı haline gelmeyi başarmıştır. Kara taşımacılık filosu hızlıca gelişirken, 1999 yılında tank konteyner taşımacılığında servis yelpazesine ekleyen Gökbil, kendi mülkiyetindeki ekipmanlarıyla dahili ve uluslararası hizmet veren ilk Türk tank konteyner operatörü olarak günümüze kadar artan iş hacmi ve daimi müşteri memnuniyetine sadakat ile bölgesel bir operatör olmayı başarmıştır.

2005 yılında Kocaeli/Dilovası’nda inşa ettiği kara terminali dahilinde mevcut yeni yönetim binasına taşınan Gökbil, 2008 yılından itibaren Tank konteyner taşımacılığı için ayrı bir departman oluşturup operasyonlarını bu üniteden yürütmeye başlamıştır. 2010 yılı ortasında, Gökbil Nakliyat Depolama Lojistik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. dahilindeki tank konteyner taşımacılık departmanını, hızla gelişen faaliyet alanı ve iş kapasitesinin daha verimli bir şekilde kullanılması amacı ile şirketleştirilerek, Gökbil Tank Konteyner İşletmeciliği A.Ş. adı altında yeniden yapılandırılmıştır.

Kuruluşunu takiben geçen 6 yıllık sürede iş hacmi ve kapasitesini 6 kattan fazla arttırarak, bugün 800 tank konteyneri aşkın bir filo büyüklüğüne ulaşmıştır. Gökbil Tank 2017 sonu itibarı ile de Gökbil Lojistik ile yeniden tek bir çatı altında birleştirilmiştir.
Gökbil bugün , yerel ve komşu coğrafyalara, karayolu ile taşımlarını sürdürürken, kombine tank konteyner taşıma faaliyet alanı ağırlıklı olarak Avrupa, Akdeniz, Karadeniz ve Ortadoğu ülkeleri ile Hindistan olmak üzere, Kuzey ve Güney Amerika, Uzakdoğu, BDT ülkeleri ile Sahraaltı Afrika’ya sıvı dökme kimya ve gıda ürünlerinin taşıma hizmetlerini emniyet ve kaliteden ödün vermeksizin sunmaktadır.

Gökbil tecrübeli, dinamik, ihtisaslaşmış kadrosu, uluslararası standartlara uygun ekipmanları, yabancı iş ortakları ve gelişmiş acentelik ağı ile müşterilerine yüksek standartlarda hizmetler sunmakta, sahip olduğu ve planladığı yeni yatırımlarla yerel ve bölgesel konumunu daha da güçlendirmektedir.